Voor de meeste ICT-studenten is een recente laptop die de software en eisen van de opleiding ondersteunt een betere keuze dan automatisch het duurste model. Een geschikte Windows-laptop kan dagelijkse programmeertaken aan, maar niet iedere student gebruikt dezelfde programma’s. Je hebt dus niet automatisch een gamingmodel nodig.
Controleer eerst of je huidige laptop nog voldoet. Dat kan je geld besparen en voorkomt dat je functies koopt die je niet gebruikt. In deze vergelijking zie je hoe je de eisen van je opleiding en je eigen werk naast elkaar legt. Zo maak je een praktische keuze voor je studie, zonder alleen op merk of prijs te letten.
Belangrijkste punten
- Begin bij de eisen van je eigen opleiding.
- Kies rekenkracht op basis van je programma’s en projecten.
- Voor veel dagelijkse programmeertaken volstaat een gebalanceerde laptop.
- Controleer opslag, aansluitingen en ondersteuning van digitale toetsen.
- Een aparte videokaart is vooral nuttig bij grafisch werk.
- Een bestaande laptop kan geschikt zijn als hij alle eisen haalt.
Controleer vóór je iets bestelt de actuele laptoprichtlijnen van je opleiding.
Welke opleidingseisen bepalen je laptopkeuze?
De eisen lopen per ICT-richting uiteen, dus begin met de opleiding die je daadwerkelijk gaat volgen. De juiste eisen hangen af van het vakgebied, de software en soms zelfs de processorarchitectuur.
Een opleidingseis kan een harde grens zijn; een aanbevolen configuratie geeft extra ruimte. De juiste Windows-versie en processorarchitectuur bepalen soms of vaksoftware werkt.
Welke laptop heb ik nodig voor een hbo-studie? De eisen van de opleiding bepalen het antwoord, ook binnen één hogeschool. Voor een laptop voor een mbo-opleiding geldt hetzelfde: controleer de eigen studierichting en het schooljaar.
MBO Utrecht noemt voor schooljaar 2026/2027 eigen eisen voor drie ICT-richtingen. De onderstaande vergelijking zet de minima en aanbevelingen naast elkaar.
| Opleiding/groep | Processor | RAM en opslag | Grafische kaart | Aanvullende eisen |
|---|---|---|---|---|
| ICT Support Technician | Minimaal Core i5/i7, 4 cores, 6e generatie; of Ryzen 5+ | Minimaal 16 GB RAM, 500 GB; aanbevolen 32 GB, 1 TB+ | Geen aparte kaart genoemd | Ethernetadapter, USB-A, camera, microfoon, USB-stick 32 GB |
| ICT System Engineer | Minimaal Core i5/i7, 6 cores, 6e generatie; of Ryzen 5+ | Minimaal 16 GB RAM, 500 GB; aanbevolen 32 GB, 1 TB+ | Geen aparte kaart genoemd | Ethernetadapter, USB-A, camera, microfoon, USB-stick 32 GB |
| Software Developer | Core i5/i7/i9 vanaf 10e generatie; Ryzen 7/9 vanaf 3e | Minimaal 16 GB RAM, 500 GB SSD | Geen aparte kaart genoemd | Windows 11 Home/Pro, geen ARM, RJ-45 of Ethernetadapter |
| Windesheim ICT/technische bedrijfsopleidingen | Minimaal Core i5/Ryzen 5; aanbevolen Core i5/Ryzen 7 | Minimaal 16 GB, 256 GB SSD; aanbevolen 512 GB | Minimaal Iris Xe of vergelijkbaar; aanbevolen RTX 3050 of vergelijkbaar | Windows 10/11 64-bit |
| Windesheim bouwkunde/verwante opleidingen | Minimaal Core i5/Ryzen 7; aanbevolen Core i7/Ryzen 7 | Minimaal 16 GB, 256 GB SSD; aanbevolen 32 GB, 512 GB | Minimaal RTX 3050; aanbevolen Quadro/FirePro met 4 GB VRAM | Windows 10/11 64-bit |
Bij MBO Utrecht moeten ICT Support Technician en ICT System Engineer een processor met minimaal vier cores hebben. System Engineer vraagt minimaal zes cores.
Voor Software Developer geldt ook een grens aan het type opslag: een HDD voldoet niet. De opleidingseisen voor MBO Utrecht in 2026/2027 noemen bovendien Windows 11 Home of Pro.
Gilde Opleidingen noemt eigen algemene minima, waaronder Windows 11, 16 GB RAM en een SSD van 250 GB. De laptoprichtlijnen van Gilde Opleidingen wijzen ook op aanvullende eisen voor sommige opleidingen.
Koop niet op basis van een algemene ICT-richtlijn als jouw opleiding strengere eisen stelt.
Een vergelijkbare naam in een processorreeks garandeert niet dat de laptop aan de opleidingseis voldoet. Vraag je opleiding om bevestiging wanneer een gepubliceerde eis onduidelijk is.
Welke laptop voor ICT studie past bij jouw gebruik?
Voor normaal programmeren is een goed uitgebalanceerde laptop met ondersteunde software vaak verstandiger dan een zware gamingmachine. Je eigen taken bepalen hoeveel kracht en geheugen je nodig hebt.
Dagelijks programmeren en browserwerk vragen minder marge dan meerdere lokale ontwikkelomgevingen, emulators en virtuele machines. Welke laptop nodig is, hangt daarom af van de concrete softwarelijst.
Visual Studio en IntelliJ IDEA passen bij veel programmeerwerk. Android Studio, Docker, VMware en lokale databases kunnen meer vragen wanneer je ze tegelijk gebruikt.
Voor lessen, code en online naslagwerk kan een recente, ondersteunde machine al voldoende zijn. Een eerstejaars student kan soms goed uit de voeten met een bestaande laptop die de opleidingseisen haalt.
Een zware laptop voegt weinig toe als je vooral kleine opdrachten maakt en in de browser werkt. Een groter project met meerdere lokale omgevingen vraagt juist om extra ruimte voor prestaties.
De richtlijnen voor laptops per studiegebied helpen je algemene adviezen naast de eisen van je eigen opleiding te leggen. Gebruik je eigen softwarelijst als maatstaf en niet alleen de modelnaam op de productpagina.
Welke processor en hoeveel werkgeheugen heb je nodig?
Een ontwikkelomgeving voelt vooral traag wanneer processor en geheugen tegelijk de gevraagde taken niet bijhouden. Een moderne middenklasseprocessor is voor veel dagelijkse programmeertaken een goede richtlijn.
RAM is tijdelijk werkgeheugen dat bepaalt hoeveel programma’s en taken tegelijk soepel kunnen draaien. De processorgeneratie, het aantal cores en de koeling tellen ook mee.
Processor: kijk verder dan Core i5 of Ryzen 5
Core i5, Core i7, Ryzen 5 en Ryzen 7 zijn productnamen, geen volledige prestatiemeting. Een nieuwere middenklasseprocessor kan in jouw gebruik beter passen dan een oud model met een hogere naam.
Meerdere cores helpen wanneer programma’s tegelijk werken of code wordt gebouwd. Goede koeling helpt de processor zijn snelheid langer vast te houden, vooral bij langere taken.
Een laptop kiezen op alleen het label i7 is een concrete miskoop. Controleer de generatie en bedenk welke programma’s je tegelijk wilt gebruiken.
RAM: houd rekening met programma’s die tegelijk openstaan
Android Studio, IntelliJ IDEA en Docker kunnen naast een browser, database en communicatieprogramma draaien. Dat vraagt meer geheugen dan één kleine programmeertaak.
Virtuele machines en emulators gebruiken extra processorruimte en RAM. Meerdere VM’s naast een ontwikkelomgeving maken extra geheugen vooral nuttig.
Meer RAM maakt niet elke taak sneller, maar voorkomt eerder dat de laptop taken naar de SSD moet verplaatsen. Bekijk ook het overzicht van laptoponderdelen voor studenten als je processoren en geheugen wilt vergelijken. Controleer vóór aankoop of het RAM uitbreidbaar is of vastgesoldeerd zit.
Hoeveel SSD-opslag is handig voor projecten?
Projecten, ontwikkelsoftware en virtuele machines maken opslagruimte sneller schaars dan gewone documenten alleen. Een SSD opent programma’s en projecten sneller dan een HDD.
Laat ruimte vrij voor tools, projectbestanden en lokale omgevingen. Git-repositories, Docker-images, SDK’s en datasets kunnen samen flink wat opslag innemen.
Een HDD is een traditionele harde schijf met bewegende onderdelen. Een SSD heeft geen draaiende schijf en werkt sneller bij opstarten en het openen van bestanden.
Lokale VM’s kunnen grote bestanden bevatten. Ook SDK’s, datasets en meerdere versies van tools nemen ruimte in, zeker als je projecten offline wilt gebruiken.
- Installeer alleen de ontwikkeltools die je nodig hebt.
- Verplaats archiefbestanden die je zelden opent.
- Houd vrije ruimte over voor nieuwe projecten en updates.
- Bewaar back-ups op een andere plek dan je laptop.
Cloudopslag maakt niet vanzelf een back-up van lokale databases en configuraties. De tips om aanbiedingen voor studentenlaptops te beoordelen helpen je ook de totale waarde naast de opslag te bekijken. Maak een back-up van lokale databases en configuraties naast je code in Git.
Welk besturingssysteem werkt met opleiding en toetsen?
Een laptop kan Windows 11 aankunnen en toch ongeschikt zijn voor de software of digitale toetsen van je opleiding. De ondersteuning van je opleiding bepaalt welke keuze veilig is.
Windows 11-eisen zijn geen bewijs dat een laptop zware ICT-software aankan. Een systeem dat Windows start, kan nog steeds te weinig kracht of de verkeerde ondersteuning bieden.
Windows 11 vraagt een compatibele 64-bits processor van 1 GHz met minstens twee cores. Ook zijn minimaal 4 GB RAM, 64 GB opslag, UEFI met Secure Boot en TPM 2.0 vereist.
Verder vraagt het systeem DirectX 12 of hoger met een WDDM 2.0-driver. Het scherm moet groter zijn dan 9 inch, met 720p en acht bits per kleurkanaal.
Een Windows 11 Copilot+ PC heeft een NPU van minstens 40 TOPS nodig. Ook zijn 16 GB DDR5- of LPDDR5-RAM en 256 GB SSD- of UFS-opslag vereist.
Windows 11: controleer de systeemvereisten
Die minimale Windows-eisen zijn laag vergeleken met wat ontwikkelsoftware kan vragen. Windesheim richt de softwareondersteuning vooral op Windows en vereist Windows 10/11 64-bit.
Digitale toetsen: browser, netwerk en beheerdersrechten
De HAN accepteert voor digitale toetsen minimaal Windows 10 of macOS 12. De laptop heeft een recente mobiele Intel- of AMD-processor met meerdere cores, 4 GB RAM, 300 MB vrije schijfruimte en Wi-Fi 5 nodig.
Voor toetsen zijn beheerdersrechten vereist. De HAN ondersteunt Edge, Chrome en Firefox, maar niet Safari, Opera of Brave.
De HAN-eisen voor digitale toetsen maken ook duidelijk dat Chromebooks, tablets en Linux-laptops niet geschikt zijn voor die toetsen. Technische opleidingen kunnen hogere laptopvereisten hebben.
Chromebook, MacBook en Linux: controleer ondersteuning vooraf
MBO Utrecht raadt MacBooks voor Software Developer af, omdat lessen en instructies vooral Windows gebruiken. De HAN accepteert macOS 12 wel als toetsplatform.
Een Chromebook of Linux-laptop kan dus bij de ene taak bruikbaar lijken, maar toch niet passen bij de onderwijsomgeving. Kies Windows wanneer de opleiding Windowssoftware of Windows-instructies voorschrijft. Controleer vóór je keuze zowel de softwarelijst als de digitale-toetsinstructies van je opleiding.
Wanneer heb je een aparte videokaart nodig?
Een aparte videokaart is vooral nuttig wanneer de software die je gebruikt grafische of GPU-versnelde taken uitvoert. Voor gewoon programmeerwerk volstaat geïntegreerde graphics vaak.
Webdevelopment, scripting, databases en gewone software engineering vragen meestal geen gaming-GPU. Kijk naar de exacte software-eis, niet alleen naar het label technische studie.
Een aparte GPU kan wel helpen bij deze taken:
- Game development en 3D-modellering.
- AI-werk of andere GPU-versnelde berekeningen.
- Grafische simulaties en technisch beeldwerk.
AutoCAD, 3D-modellering, game engines en GPU-versnelde AI-toepassingen kunnen grafische rekenkracht vragen. De precieze eisen verschillen per programma en project.
Een krachtiger grafische laptop is vaak zwaarder en produceert meer warmte. Onder zware belasting werkt hij meestal ook minder lang op de accu.
Voor engineering is het programma zelf een betere aanwijzing dan de studienaam. Koop geen gamingmodel voor codeerwerk dat de grafische processor nauwelijks aanspreekt.
Welk scherm en welke aansluitingen zijn praktisch?
Een goed leesbaar scherm en werkende aansluitingen maken lange lesdagen prettiger. Een compact formaat is makkelijker mee te nemen, terwijl een groter scherm meer ruimte geeft voor code en documentatie.
Kies het scherm op basis van waar je werkt en of je een externe monitor gebruikt. Een 15,6-inch laptop kan volstaan als je thuis een grotere monitor aansluit.
Schermformaat en paneel voor lange programmeersessies
Op een klein scherm passen minder regels code en minder vensters naast elkaar. Een groter scherm geeft meer werkruimte, maar neemt ook meer plek in je tas in.
Een TN-paneel heeft vaak beperkte kijkhoeken en laag contrast. IPS-lcd biedt doorgaans ruimere kijkhoeken, terwijl OLED-pixels afzonderlijk aan en uit kunnen.
OLED geeft daardoor echt zwart en vaak fellere kleuren dan IPS-lcd. Dat maakt OLED niet voor iedereen automatisch de beste keuze; leesbaarheid en eigen voorkeur tellen mee.
Accu, webcam en poorten voor lesdagen
Windesheim waarschuwt dat er in collegezalen weinig stopcontacten kunnen zijn. Een geschikte USB-C-powerbank kan dan een optie zijn.
Voor presentatieschermen noemt Windesheim HDMI en VGA. Een adapter kan die aansluiting vervangen, en een werkende webcam en microfoon helpen bij online onderwijs.

- Het scherm is prettig leesbaar voor jouw werkplek.
- De accuduur past bij je lesdagen en reis.
- De webcam en microfoon werken voor online onderwijs.
- De juiste HDMI- of VGA-adapter zit in je tas.
Neem je een monitor mee in je keuze, kijk dan ook of je laptop en kabels er goed op aansluiten. Controleer vóór de eerste les of de juiste adapter ook met het scherm of de beamer van je school werkt.
Welke nieuwe laptops passen bij verschillende ICT-studenten?
Een gebalanceerde laptop zonder aparte GPU is voor veel programmeerwerk voldoende, terwijl grafische projecten een zwaarder model kunnen rechtvaardigen. De passende configuratie hangt af van je opleiding en dagelijks gebruik.
De Acer Aspire 14 AI is een compact Windows-voorbeeld met OLED, onder voorbehoud van de opleidingseisen. De genoemde prijzen kunnen veranderen.
Modellen uit een ICT-studentenaanbod
De eerste tabel vergelijkt vijf modellen met Windows en uiteenlopende grafische kracht. Een aparte GPU is vooral zinvol als jouw software die echt gebruikt.
| Model | Processor/grafische kaart | RAM en SSD | Scherm | Genoemde prijs |
|---|---|---|---|---|
| HP 15-fc0528nd | Ryzen 5 7520U, geïntegreerde graphics | 16 GB, 512 GB | 15,6-inch Full HD | €699 |
| Lenovo LOQ 15ARP10E | Ryzen 7 170, RTX 3050 6 GB | 16 GB, 512 GB | 15,6-inch Full HD | €1.099 |
| Lenovo IdeaPad Slim 3 15AHP10 | Ryzen 7 8840HS, geïntegreerde graphics | 16 GB, 512 GB | 15,3-inch WUXGA | €969 |
| Lenovo Legion 5 15IRX10 | Core i7-13650HX, RTX 5070 8 GB | 16 GB, 512 GB | 15,1-inch WQXGA OLED | €1.799 |
| HP OmniBook 3 16-by0531nd | Ryzen 5 7520U, Radeon 610M | 16 GB, 512 GB | 16-inch 2K | €999 |
De Lenovo LOQ en Legion hebben een aparte GPU. Ze passen beter bij studenten die grafische kracht nodig hebben dan bij wie vooral code schrijft.
De HP 15-fc0528nd en IdeaPad Slim 3 hebben 16 GB RAM en 512 GB SSD-opslag. Beoordeel ook hun processor en scherm aan de hand van je eigen software.
Alternatieven voor OLED, macOS en licht gebruik
De Acer Aspire 14 AI heeft een Core Ultra 5 226V, 16 GB RAM, 512 GB opslag en een 14-inch OLED-scherm met 1920 × 1200 pixels.
| Model | Chip en RAM | Opslag | Scherm | Passende gebruikssituatie |
|---|---|---|---|---|
| Acer Aspire 14 AI | Core Ultra 5 226V, 16 GB | 512 GB | 14-inch OLED, 1920 × 1200 | Compact Windows-werk |
| MacBook Neo | A18 Pro, 8 GB | 256 of 512 GB | 13-inch Liquid Retina, 2408 × 1506 | macOS, na compatibiliteitscheck |
| Acer Chromebook Plus 514 | Core 3 100U, 8 GB | 128 GB | 14-inch IPS, 1920 × 1200 | Licht browserwerk, niet elke ICT-opleiding |
| ASUS Zenbook A14 | Snapdragon X of X2 Elite, 32 GB | 1 TB | 14-inch WUXGA OLED, 1920 × 1200 | Licht werk, na ARM-compatibiliteitscheck |
De MacBook Neo heeft een genoemde onderwijskortingprijs van €699. De Acer Chromebook Plus 514 is gericht op licht browserwerk, maar past niet bij elke ICT-opleiding.
Controleer vooraf of vaksoftware werkt op de MacBook Neo met 8 GB RAM. Doe hetzelfde voor de ASUS Zenbook A14, omdat de processor een ARM-configuratie gebruikt.
De genoemde HP OmniBook-prijs is €999, na een getoonde prijs van €1.079. De genoemde specificaties van deze laptopmodellen kunnen per uitvoering verschillen. Vergelijk de configuratie met de opleidingseisen voordat je op een merk of scherm afgaat.
Is een refurbished laptop een slimme keuze?
Een refurbished zakelijke laptop kan de aanschafprijs drukken, maar alleen als de configuratie nog aan je opleidingseisen voldoet. De exacte uitvoering telt meer dan de lage prijs alleen.
Controleer de staat, accu en onderdelen van het aangeboden exemplaar voordat je beslist. De richtprijzen hieronder zijn vanafbedragen, geen vaste prijs voor iedere laptop.

| Model | Vermelde configuratie | Richtprijs vanaf |
|---|---|---|
| HP EliteBook 840 G6 | 14-inch scherm, Core i5, 16 GB RAM | Ongeveer €285 |
| Dell Latitude 5400 | 14-inch scherm, Core i5, 256 GB SSD | Ongeveer €205 |
| Lenovo ThinkPad T14 | Core i5, 16 GB RAM | Ongeveer €235 |
| MacBook Air 13-inch M1 | 8 GB RAM, 256 GB SSD | Ongeveer €449 |
De Dell Latitude 5400 heeft een SSD van 256 GB. Dat kan onder de opslagminimums van sommige ICT-opleidingen vallen.
De MacBook Air M1 heeft 8 GB RAM, wat intensieve ontwikkeltaken kan beperken. Dat maakt hem niet automatisch ongeschikt, maar vraagt wel om een goede vergelijking met je werk.
Controleer de accugezondheid en test het toetsenbord. Kijk ook naar scherm, aansluitingen en de mogelijkheid om onderdelen uit te breiden.
Een lage richtprijs bewijst niet dat een laptop bij jouw studie past. Controleer de staat en de exacte configuratie van het aangeboden exemplaar vóór je beslist.
Wat controleer je vóór je een laptop koopt?
Neem vóór aankoop vijf minuten om je eisen, software en aansluitingen naast elkaar te leggen. Een korte controle voorkomt dat je betaalt voor een laptop die je verplichte programma’s niet ondersteunt.
De laagste prijs is geen goede keuze als software of aansluitingen niet passen. Gebruik deze checklist voordat je bestelt:
- De opleidingseisen zijn bevestigd.
- De verplichte software staat op je lijst.
- Je hebt gecontroleerd of RAM en SSD uitbreidbaar zijn.
- De benodigde aansluitingen en adapters zijn geregeld.
- Je hebt account- en softwaretoegang nagevraagd.
Na aanmelding bij Windesheim ontvangen studenten vóór de zomervakantie inloggegevens voor hun studentaccount. Vraag na wanneer je toegang krijgt als je een laptop voor de start van de lessen nodig hebt.
Surfspot, Microsoft 365 en Microsoft Azure zijn voorbeelden van software- en onderwijsportalen. De docent kan vertellen welke vakgerichte software je nodig hebt en of die gratis of tegen een lager tarief beschikbaar is.
Bestel pas wanneer je weet dat het gekozen model je verplichte software ondersteunt.
Bekijk welke laptop bij jouw opleiding past
Vind een laptop die jouw projecten aankan
Vergelijk je opties en maak een slimme keuze
Kies nu de laptop voor je studie
Conclusie
De beste keuze is de laptop die de verplichte software aankan en prettig genoeg is om dagelijks mee te nemen. Voor je prestaties tellen passende onderdelen en opleiding-compatibiliteit meer dan de hoogste specificatie.
Begin met de richtlijnen van je opleiding en vergelijk die met de programma’s die je zelf gaat gebruiken. Zo zie je welke configuratie genoeg ruimte biedt voor je projecten en de komende jaren van je studie.
Leg de opleidingsrichtlijnen naast je softwarelijst en kies daarna pas een model.
FAQ
Is 16 GB RAM genoeg voor een ICT-studie?
Ja, 16 GB RAM is voor veel basisopdrachten genoeg. MBO Utrecht vereist voor ICT Support Technician en ICT System Engineer in schooljaar 2026/2027 minimaal 16 GB. De opleiding raadt 32 GB of meer aan voor extra ruimte. Meerdere virtuele machines, emulators of ontwikkeltools tegelijk kunnen meer geheugen vragen dan gewone programmeeropdrachten.
Kan ik mijn huidige laptop blijven gebruiken?
Ja, je kunt je huidige laptop blijven gebruiken als hij de actuele opleidingseisen, verplichte software en digitale toetsen ondersteunt. Controleer ook of je laptop genoeg opslag heeft voor lokale tools en projecten. Let op de vereiste aansluitingen en het besturingssysteem. Als alles past, hoef je niet alleen vanwege je studie meteen een vervanger te kopen.
Is een MacBook geschikt voor een ICT-opleiding?
Soms, maar de eisen verschillen per opleiding. MBO Utrecht raadt MacBooks voor Software Developer af, omdat lessen en instructies vooral op Windows zijn gericht. De HAN accepteert macOS 12 wel voor digitale toetsen. Dat betekent niet dat alle vaksoftware werkt. Vergelijk daarom de eigen opleidingseisen en softwarelijst met de MacBook-configuratie.
Is een Chromebook geschikt voor ICT-studie?
Niet voor elke opleiding. MBO Utrecht raadt Chromebooks af voor ICT-software en de HAN beschouwt Chromebooks als ongeschikt voor digitale toetsen. Een Chromebook kan handig zijn voor browserwerk, maar dat zegt weinig over de ondersteuning van ontwikkeltools. Controleer de verplichte programma’s en toetsinstructies voordat je dit type laptop kiest.
Is 256 GB SSD genoeg voor een ICT-opleiding?
Soms, maar 256 GB SSD kan voor bepaalde ICT-opleidingen te weinig zijn. MBO Utrecht vereist voor Software Developer minimaal 500 GB SSD. Voor ICT Support Technician en ICT System Engineer raadt de opleiding meer opslag aan dan het minimum. Lokale VM’s, SDK’s en datasets nemen ruimte in naast je code en dagelijkse software.
Heb ik een aparte videokaart nodig om te programmeren?
Meestal niet voor gewoon programmeren, webdevelopment en databases. Een aparte GPU kan helpen bij game development, 3D-modellering en GPU-versnelde AI-toepassingen. De exacte software bepaalt de behoefte, niet alleen de naam van je opleiding. Voor taken die vooral code en tekst verwerken, volstaat geïntegreerde graphics vaak.
Kan een laptop met Windows 11 digitale toetsen maken?
Niet vanzelf; Windows 11 alleen is niet genoeg. Een toetsomgeving kan ook beheerdersrechten, een ondersteunde browser en Wi-Fi 5 vereisen. De HAN ondersteunt voor toetsen Edge, Chrome en Firefox, maar niet Safari, Opera of Brave. Controleer de instructies van je eigen opleiding, want de toetsregels kunnen verschillen.

